W dniu 22 kwietnia 2026 roku w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie w ramach XXX edycji Współzawodnictwa Sportowego Szkół Miasta Lublin odbyły się rozgrywki koszykówki 3×3 chłopców w kategorii Licealiada. Zawody rozegrane zostały w 8 grupach po 3 zespoły. Zwycięzcy grup weszli do ćwierćfinałów, w których walczyły pary szkół: ALMS – ZS EL.; V LO – 23 LO; LCKZ i U – II LO; XXX LO – I LO.
Do ścisłego finału doszły cztery szkoły, które uplasowały się w kolejności:
- Akademickie Liceum Mistrzostwa Sportowego
- V Liceum Ogólnokształcące
- XXX Liceum Ogólnokształcące
- II Liceum Ogólnokształcące
Drużyna zwycięska wystąpiła w składzie: Bonotto Gabriele, Gemborys Paweł, Kysil Tymofii, Mazek Piotr.
Finaliści turnieju zostali obdarowani pucharami, dyplomami, medalami oraz okolicznościowymi upominkami. Nagrody wręczali: Dyrektor Zespołu Szkół nr 5 – Iwona Lipiec, Prezes Szkolnego Związku Sportowego Miasta Lublin – Stanisław Stoń, Sekretarz SZS ML – Henryk Pidek.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wyników i zaangażowania. Zapraszamy do udziału w następnej edycji WSS ML.
